Gündem

400 Milyon TL Tazminat! Aldattığı İçin Mehmet Cengiz’e Boşanma Davası Açan Eşi

400 Milyon TL Tazminat! Aldattığı İçin Mehmet Cengiz’e Boşanma Davası Açan Eşi

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’e eşi ve 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz tarafından “şiddetli geçimsizlik ve zina” nedeniyle boşanma davası açıldı. Fatma Cengiz aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi karşılanmak adına totalde 400 milyon TL tazminat talebinde bulundu.

Sözcü haberden Ümit Türk’ün haberine göre, İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü ve eşinin “iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağan dışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu” belirtti.

Eşinden ayrı görüştüğü çocuğu nüfusuna aldı

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’in sürekli yeni bir kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını dile getiren Fatma Cengiz, ilgili ilişkiden olan çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini söyledi.

Mehmet Cengiz evlilik dışı sevgilisine servet verdi

Dilekçede, Mehmet Cengiz’in evlilik dışı ilişkisi olan kadına Londra’da 1, İstanbul Çengelköy’de 1, Göztepe’de 2, Bulgurlu’da 2 daire, Çanakkale Bozcaada’da bir parsel ve Düzce’de 2 daire bir parsel verildiği geçti.

Fatma Cengiz: psikolojik şiddet görüyorum

Dilekçede, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadınla birlikte zaman zaman yurtdışına özel uçağıyla vakit geçirmeye gittiği ileri sürülen Mehmet Cengiz’in “zina nedeniyle ağır kusurlu olduğu”, Fatma Cengiz’e yaşattığı psikolojik şiddete çocuklarının da tanık olduğu yazıldı.

Mal varlığına tedbir konulmasını istedi

Dilekçede evlilik beraberliği içerisinde 2002’den sonra edindiği ve çalışmasının karşılığı olduğundan edinilmiş mal niteliğindeki şirket hisselerinin ve şirket hisselerinden gelen yıllık gelirinin yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikin önlenmesi, yine mal niteliğindeki adına kayıtlı gayrimenkuller ve taşıtların yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikinin önlenmesi bakımından ihtiyati tedbir konulması istendi.

Duyunca kulaklarınıza inanamayacağınız tazminat talebi

Dilekçede, her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı belirtilen Fatma Cengiz’in, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi.

Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.

Cengiz Holding Türkiye’nin en büyük 10 firmasında

Mehmet Cengiz’in yüklü servetlerinin başında gelen İstanbul Havalimanı ve sonrasında, sigorta, havacılık, maden, liman, metro, demir yolu, enerji, tünel, otoyol, köprü, inşaat, turizm, baraj, turizm tesisleri sektörlerinde çalışma gösteren ve Mehmet Cengiz’in patronu olduğu Cengiz Holding, Türkiye’nin en büyük 10 şirketleri arasında yer alıyor.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL