400 Milyon TL Tazminat! Aldattığı İçin Mehmet Cengiz’e Boşanma Davası Açan Eşi

/ 26 Mayıs 2019 / 4.688 views / yorumsuz
400 Milyon TL Tazminat! Aldattığı İçin Mehmet Cengiz’e Boşanma Davası Açan Eşi

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’e eşi ve 6 çocuğunun annesi Fatma Cengiz tarafından “şiddetli geçimsizlik ve zina” nedeniyle boşanma davası açıldı. Fatma Cengiz aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi karşılanmak adına totalde 400 milyon TL tazminat talebinde bulundu.

Sözcü haberden Ümit Türk’ün haberine göre, İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu tarafından dilekçe veren Fatma Cengiz, 30 yıllık eşi Mehmet Cengiz’in ailesine karşı manevi yükümlülüklerini yerine getirmediğini ileri sürdü ve eşinin “iş ilişkilerinden kaynaklanan özel uçakları ile olağan dışı yapmış olduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle bir gecelik veya günü birlik ilişkilerinden haberdar olduğunu” belirtti.

Eşinden ayrı görüştüğü çocuğu nüfusuna aldı

Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’in sürekli yeni bir kadınla yaşadığı ilişkiyi duymayan kimsenin kalmadığını dile getiren Fatma Cengiz, ilgili ilişkiden olan çocuğu tanıdığını ve nüfusuna geçirdiğini söyledi.

Mehmet Cengiz evlilik dışı sevgilisine servet verdi

Dilekçede, Mehmet Cengiz’in evlilik dışı ilişkisi olan kadına Londra’da 1, İstanbul Çengelköy’de 1, Göztepe’de 2, Bulgurlu’da 2 daire, Çanakkale Bozcaada’da bir parsel ve Düzce’de 2 daire bir parsel verildiği geçti.

Fatma Cengiz: psikolojik şiddet görüyorum

Dilekçede, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadınla birlikte zaman zaman yurtdışına özel uçağıyla vakit geçirmeye gittiği ileri sürülen Mehmet Cengiz’in “zina nedeniyle ağır kusurlu olduğu”, Fatma Cengiz’e yaşattığı psikolojik şiddete çocuklarının da tanık olduğu yazıldı.

Mal varlığına tedbir konulmasını istedi

Dilekçede evlilik beraberliği içerisinde 2002’den sonra edindiği ve çalışmasının karşılığı olduğundan edinilmiş mal niteliğindeki şirket hisselerinin ve şirket hisselerinden gelen yıllık gelirinin yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikin önlenmesi, yine mal niteliğindeki adına kayıtlı gayrimenkuller ve taşıtların yarısı üzerinde üçüncü kişilere devir ve temlikinin önlenmesi bakımından ihtiyati tedbir konulması istendi.

Duyunca kulaklarınıza inanamayacağınız tazminat talebi

Dilekçede, her ay 150 bin dolar aylık ödeme yaptığı belirtilen Fatma Cengiz’in, bu meblağ ile kişisel ve sağlık masraflarını, ulaşım giderleri ile evde çalışan personelin maaşını ve sosyal sorumluluklarını karşıladığı belirtildi.

Fatma Cengiz, aylık 750 bin TL tedbir nafakası, 250 milyon TL maddi, 150 milyon TL manevi olmak üzere toplam 400 milyon TL de tazminat talep ederek mahkemenin boşanmalarına karar vermesini istedi.

Cengiz Holding Türkiye’nin en büyük 10 firmasında

Mehmet Cengiz’in yüklü servetlerinin başında gelen İstanbul Havalimanı ve sonrasında, sigorta, havacılık, maden, liman, metro, demir yolu, enerji, tünel, otoyol, köprü, inşaat, turizm, baraj, turizm tesisleri sektörlerinde çalışma gösteren ve Mehmet Cengiz’in patronu olduğu Cengiz Holding, Türkiye’nin en büyük 10 şirketleri arasında yer alıyor.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..